Burun Estetiği Operasyonu

Burun Estetiği Operasyonu; Ultrasonik burun estetiği bir diğer deyişle Piezo cerrahisi, burun estetiği ameliyatında kullanılan ultrasonik cihazla yapılan burun estetiği ameliyatıdır.

Bir diğer deyişle ultrasonik rinoplasti burun kemiği şekillendirme konusunda klasik ve zor yöntemlerin aksine zarif ve kontrollü bir yöntemdir. Klasik eski yöntem; burun kemiği şekillendirilirken çekiç, keski ve motor sistemlerin kullanılması esasına dayanıyor. Bu işlemler operasyon sonrası hastanın şişlik, ödem ve morluk gibi şikayetleri uzun süre ve şiddetli bir şekilde yaşamasına sebep oluyordu.

İlerleyen teknoloji sayesinde burun ameliyatlarında kullandığımız ultrasonik cihaz, titreşim ve ses dalgalarıyla çalışmaktadır. Özel uçları sayesinde kemiğe istenilen şekil kolaylıkla verilebiliyor. Ultrasonik burun estetiği henüz az bilinen ve yeni yeni kullanılmaya başlanan bir teknik olarak Amerika’da FDA onayı almış son derece güvenli bir teknolojidir.

Ultrasonik kemik aspiratörü, kemikleri alma veya şekillendirmede çevredeki zarlara, sinirlere, damarlara, kemik hücrelerine ve dokuya zarar vermeyen ses dalgalarını kullanmaktadır. Bu cihazlar, cerrahların minimal bozuklukları, asimetrileri düzeltmelerine yardımcı olmaktadır.

Cihazdaki özel uçlar ince olduğu için dokulara zarar vermemekte, bu sayede şişlik, morluk ve ödem gibi ameliyat sonrası yaşanılan şikayetler yok denebilecek kadar en aza indirilmektedir. En önemli avantajı dokulara zarar vermemesidir. Bununla birlikte kesilerin daha kontrollü ve zarif olmasına bağlı olarak alınan sonuçlar hastaların yüzünü güldürmektedir. Çünkü ince ve detaylı bir şekilde, hatta kalemle çizilmiş gibi istenilen şekil verilebilmekte, ince ve doğal hatlar elde edilebilmektedir.

Ultrasonik burun estetiğinde kullanılan cerrahi yönteme Piezo cerrahisi denilmektedir.

Ultrasonik burun estetik ameliyatı denildiğinde akla ilk gelen ve son teknolojileri yakından takip eden Op. Dr. Ahmet ARSLAN uyguladığı başarılı piezo cerrahi operasyonları ile hastalarının yüzünü güldüren başarılı sonuçlara imzasını atmaktadır.

Burun Estetiği Operasyonu için Bizimle İletişime Geçiniz.

İletişim İçin Tıklayınız

Etiketler: Burun Estetiği Yapan Doktor , Burun Estetiği Yapan Doktorlar , Burun Estetiği Yapan Klinikler , Burun Estetiği Yapan Klinik , Burun Estetiği Kliniği , Burun Estetiği Yapanlar , Burun Estetiği Yaptıranlar , Burun Estetiği Ameliyatı , Burun Estetiği Ameliyat Fiyatı , Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları , Burun Estetiği Ameliyatı Olanlar , En İyi Burun Estetiği Doktoru , En İyi Burun Estetiği Yapan Doktor , Burun Estetiği Operasyonu , Burun Estetiği Operayonu Fiyatları