Yuz Törpületme

Yuz Törpületme; Bu ameliyatlar daha genç bir görünüm, yüz estetiği, orantı sağlamak, doğuştan gelen çene yapısı bozukluğunu tedavi etmek amaçlı yapılan ameliyatlardır. Genellikle karşılaşılan problemler,

  • Çenenin önde durması
  • Çenenin küçük ve boyun ile bitişik gibi görünmesi
  • Çenenin geride olması
  • Çene ucunun çok küçük ve nokla formunda olması

Çene ucunun sivri ve uzun olması gibi problemlerdir. Çene estetiği ameliyatı ile bu problemler çözümlenir.

Çene Estetiği Ameliyat Tipleri

  • Çene törpüleme
  • İmplant ile çene şekli yaratma
  • Yap veya doku transferi

Öncelikle hasta muayene edilir ve çenedeki problem tespit edilir. Nasıl bir çene revizyonu yapılacağı, hastanın yüz tipine nasıl bir çene yapısının uyacağı belirlenir.

Daha sonra hangi teknik ile nasıl bir operasyon gerçekleştirileceği saptanır ve ameliyat günü hastaya bu belirlemelere göre anestezi şekli uygulanır.

Bu anesteziler ameliyatın büyüklüğüne göre genel anestezi veya lokal anestezi olarak belirlenir.

Çene altından ve ağız içinden cerrahın belirlediği şekillerde kesi açılarak ameliyat başlar.

Belirlenen ameliyat şekline göre operasyon gerçekleştirilir.( implant yerleştirilecekse veya törpüleme işlemi yapılacaksa vs... )Kesiler kapatılarak operasyon sonlandırılır.

Söz konusu operasyondan sonra, bir süre bandaj ve sargı kullanmak gerekir.Şişlik, morluk, ödem gibi yan etkiler çene bölgesine bağlı olarak hassas ciltlerde boyun ve yanak bölgelerine kadar yayılabilir. Fakat bu etkiler 10 gün içinde kaybolur.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Çene Törpületme Ameliyatı , Yuz Törpületme , Cene Torpuleme , Çene İmplantı , Sivri Çene Estetiği , Çene Büyütme , Cene Torpuleme Ameliyatı , Çene Küçültme Ameliyatı , Cene Ameliyatı , Çene Ameliyatı , Çene Protezi Yaptıranlar , Çene Tedavisi Fiyatları , Kısa Çene , Çene Sivriltme Ameliyatı ,  Çene Küçültme , Çene Belirginleştirme Ameliyatı , Çene Kayması Ameliyatı , Çene Kısaltma Ameliyatı 

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun