Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranlar

Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranlar; Yüz germe (face lift) yüz ve boyun bölgelerini içeren yüz konturlarının gençleştirilmesi amacıyla uygulanan cerrahi yöntemdir. Bu ameliyatlar yüz derisinin zayıflaması (atrofi) ve sarkma(pitoz) nedeniyle yapılır.

Operasyonda amaç yüze doğal ve daha iyi bir görünüm sağlamaktır. Yüz dokularındaki gevşeme, incelme ve sarkma bu cerrahi operasyonun yapılma endikasyonudur. Bunun yanında operasyon yüz cildinin kalitesine etkisi yoktur.

Güneşin yüz derisinde oluşturduğu zararlı etkileri, derinleşen çizgileri ve düzensiz pigmentasyonları tedavi etmez.

Belirli yaşın üstündeki hastalarda yüz germe operasyonu; yaygın cilt gevşekliği, yanak bölgesi dokuların sarkması, boyun bantları ile boyun açısının kaybının düzeltilmesinde tercih edilen tedavi yöntemidir. Hastanın yüz ve boyun cildindeki gevşeklik, yüz-boyun faysa gevşekliği (smas-platisma) ve yüz kontur bozukluğu yüz germe tipinin belirlenmesinde en önemli faktördür.

Eğer derinleşmiş yanak (nazolabial) ve gözaltı (nazojugal) çizgiler ile malar dokuların sarkması mevcutsa orta yüz askılama ihtiyacı daha ön planda olacaktır.

Yüz germe operasyonunda amaç, hastanın garip görünmesi yada operasyonun kendini çok fazla göstermesi değil, tam tersine, daha doğal görünümünü sağlamaktır. Fazla gerginlik, radikal yağ alımları, abartılı değişiklikler ve bütünü görmezden gelip tek alana odaklanma, yüz uyumunun bozulması ile sonuçlanabilir. Birçok hastada en iyi plan sınırlı alanlarda yağın boşaltılması ve gereken atrofik alanlara yağ enjeksiyonu yapılmasıdır.

Yüz germe operasyonu ile yüzün alt bölgesinde belirgin hale gelmiş dikdörtgen şeklindeki biçimi düzelir. Çene bölgesinde tekrar gerginleşme, üst yüz dolgunluğu ve alt yüzde daralma ile genç bir yüz görünüm elde edilir.

Yaşlanma sürecinde kemiklerde erimeyle birlikte ciltte sarkmalar ve bozulmalar da oluşur. Sigara ve güneş ışığı yüzdeki olumsuz değişiklikleri hızlandırır.

Yüz estetiği ameliyatıyla fazla yağ dokuları alınarak germe işlemleri uygulanır. Ciltte sarkma ve kırışıklıklar giderilir. Ameliyat süresi uygulanacak işlemlere göre 2-8 saat arasında değişebilir. Aynı gün eve gidebileceği gibi hastanın 1 gün yatışı da gerekebilir. Yüz germe işlemi ile birlikte aynı seansta burun, göz kapağı, kaş kaldırma işlemleri de uygulanabilir. Yüz germe ameliyatında oluşacak izler şakağın üstünde saçlı deri içinde veya kulak arkasında gizlenebilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Yüz Germe , Yüz Gerdirme Ameliyatı , Yüz Ameliyatı , Yüz Gerdirme Ameliyatı Yaptıranlar , Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranlar , Estetik Yüz Germe , Yüz Germe Operasyonu , Yüz Gerdirme Ameliyatı , Yarım Yüz Germe , Yüz Estetik Ameliyatı , Yüz Estetiği Ameliyatı , Cilt Gerdirme , Yüz GErginleştirme , Yüz Kaldırma , Yuz Estetiği

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun