Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu; Yağ enjeksiyonu; hastanın karın, uyluk, kalça ve diğer yağ içeren vücut bölgelerinden iğne ile alınan yağ dokusunun, özel işlemlerden geçirildikten sonra gerekli bölgede deri altına enjekte edilmesine yağ enjeksiyonu denir.

Yağ en sık olarak çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi ve dudakların dolgunlaştırılması, ya da vücuttaki kontur düzensizliklerinin giderilmesi amacı ile uygulanır.

Alınacak yağ miktarına gore lokal veya genel anestezi uygulanır. Önceden belirlenen bölgelerden enjektör ile negative basınç uygulayarak yağ çekilir. Alınan yağlar yine enjektör içinde serbest süzülmeğe bırakılarak, serum ve yağ hücrelerinin ayrılması için bekletilir. Daha sonra yağ hücrelerinin daha çok bulunduğu orta bölümden küçük enjektörlerle  alınıp nakledilmek istenen bölgeye enjekte edilir.

Yüze yapılacak enjeksiyonlarda, yağ almak için 2.4 mm lik kanuller, yağı verirken de yüzün değişik yerlerine gore 0.7 mm, 0.9 mm ve 1.2 mm lik kanu uçları kullanılabilir.

Vücuda yapılacak enjeksiyonlarda ise yağ almak için kullanılan kanüller 3.1 mm, vermek için kullanılanlar ise 1.2mm ve 1.6 mm olmalıdır.

Yağ hücrelerinin transfer edilen bölgede yaşayabilirlik oranı %50 olarak kabul edilmektedir. Yani verilen yağın yarısı kalıcıdır. Bu nedenle yeterli miktarda kalici dolgunluk elde edebilmek için yağ enjeksiyonu iki seans olarak düşünülmesi ve uygulanması gereken bir yöntemdir. 2 seans sonunda elde edilen etki yıllarca kaılıcılığını korur. Seanslar arasında en az 4 veya 6 ay olmalidir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Yağ Enjeksiyonu , Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar , Yağ Enjeksiyonu Fiyat , Yağ Enjeksiyonu Fiyatı , Yağ Enjeksiyonu Fiyatları , Yağ Enjeksiyonu Yapan Klinik , Yağ Enjeksiyonu Yapan Klinikler , Yağ Enjeksiyonu Yapan Doktor , Yağ Enjeksiyonu Yapan Doktorlar , Yağ Enjeksiyonu Operasyonu , Yağ Enjeksiyonu Tedavisi

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun