Yağ Enjeksiyonu

Yağ grefti veya yağ transferi olarak da bilinir. Yağ enjeksiyonu işleminde, bacakların dış kısımları gibi fazla yağ bulunan bölgelerden yağ alınarak yüz, eller, memeler veya kalçalar gibi hacim eksikliği olan bölgelere enjekte edilir. Güvenli, uzun süre kalıcı, iyi tolere edilen bu işlemle doğal görünümlü sonuçlar elde edilir. Her yıl, binlerce kişi başarılı bir şeklide yağ enjeksiyonu operasyonu geçirmekte ve sonuçlardan da memnun kalmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Yaptırmaya Ne Zaman Karar Vermek Gerekir

Yüzünüzde kırışık veya çukurlaşmış yerler varsai geçici dolguların verebildiğinden daha kalıcı düzeltme arzu ediyorsanız, vücut hatlarınızı iyileştirmek, yara izlerini düzeltmek, vücudunuzdaki çöküntüleri doldurmak, ellerinizi ve yüzünüzü gençleştirmek istiyorsanız yağ enjeksiyonu yaptırmanız gerekir. Meme rekonstrüksiyon işleminde kullanımı durumunda şekil düzensizliklerini doldurmak veya belirgin meme implantı izlerini gizlemek için de kullanılır. (Yağ transferine karar veren birçok kişi aynı zamanda liposuction, kalça büyütme, botulinum toksini ve dolgu da yaptırmaktadır.)

Yağ Enjeksiyonu Avantajları Nelerdir ?

  • Otolog(kendi vücut yağınız) yağ enjeksiyonu ile alerjik reaksiyon riski daha azdır.
  • Yağ transferi sonuçları doğal, uzun ömürlü ve güvenlidir.
  • Yağ transferi, yüzde yenilenme elde edilmesi için kullanılan cerrahi işlem gerektimeyen bir yöntemdir.

Yağ Enjeksiyonu Dezvantajları Nelerdir ?

 

  • Önceden hazır olan dermal dolgularla karşılaştırıldığında, aktarmadan önce yağ dokusunun hazırlanması zaman almaktadır.
  • Dermal dolgulara göre daha uzun ömürlü olmasına rağmen, yağ transferi daha pahalıdır.
  • Büyütme işlemlerinde, istenen meme ve kalça büyüklüğüne ulaşmak için birden fazla seans gerekmektedir.

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun