Varis Tedavisi

Varis Tedavisi; Basit anlatım ile varis, vücudumuzda bulunan toplardamarların (kirli kanı taşıyan damarlar) yapısının bozulmasına bağlı genişlemesidir. Varise sebebiyet veren bu genişleme toplar damarlardaki yapısal zayıflıklar (bazen genetiksel), aşırı ayakta durmayı gerektiren durumlara uzun süre maruz kalma, sıcak ortamlarda çok bulunma gibi birçok durumda ortaya çıkabilmektedir.

Varis genelde venöz yetmezlik olarak da bilinir ve venlerin (toplardamarların) içindeki kapakların genişleme sonrası tam kapanmaması ile karakterize bir durumdur. Kan yerçekimine bağlı olarak damar içinde göllenir ve damar iyice genişler. Bu genişlemeye bağlı olarak çevresel sinirler uyarılır ve ağrı meydana gelir. Ayrıca bacaklarda şişlik, kramplar, karıncalanmalar, yorgunluk, kozmetik problemler ve hatta ileri evrelerde cilt problemleri , bacak yaraları gibi sorunlar ortaya çıkar.

Lazerle damar içi varis tedavisi yapılacak hastanın ayak bileği veya diz bölgesindeki girişim yapılacak toplardamar çevresine lokal anestezik içeren solüsyon enjekte edilir ve küçücük bir kesi damar üzerine yapılır. Daha sonra lazer fiber katateri ile bu kesiden girilerek kasığa kadar ilerletilir. Bu sırada USG ile kataterin damardaki yeri kontrol edilir. Lazer atışı yapılır ve verilen ısı ve ışık enerjisi ile damar büzüştürülür ve yavaş yavaş geriye doğru lazer katateri çekilerek işlem tamamlanır.

Lazerle damar içi varis tedavisi yüzeyel toplardamarlara uygulanan bir tedavidir ve bu damarların artık kapalı hale gelmiş olması sağlığımızı etkilemeyecektir. Kan akımı derin damarlara doğru yönlendirilir ve kompanzasyon sağlanmış olur. Lazerle damar içi varis tadavisi işlemi yaklaşık 30-45 dakika kadar sürmektedir. Lazerle damar içi varis tedavisi sonrasında bacak sarılarak hasta taburcu edilebilir. 48 saat sonra sargılar açılıp banyo yapılabilir.

İletişim İçin Tıklayınız..

Etiketler:  Kılcal Damar ve Varis Tedavisi , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Fiyatları  , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Yapan Doktor , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Yapan Doktorlar , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Klinikleri , Kılcal Damar ve Varis Tedavi Kliniği , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Yapan Klinik , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Yapan Klinikler , Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Fiyat , Kılcal Damar Çatlaması , Kılcal Damar Çatlaması Fiyat , Kılcal Damar Çatlaması Fiyatları , Kılcal Damar Çatlaması Doktoru , Kılcal Damar Çatlaması Doktorları , Varis Tedavisi