Obezite Sonrası Vücut Estetik Doktoru

Obezite Sonrası Vücut Estetik Doktoru; Günümüzde obezite sıklığı devamlı artmakla birlikte bu hastalarımız obezite ameliyatları ile ideal kilolarına ulaşabilmektedir. Ancak obezite ameliyatlarına bağlı olarak aşırı kilo kaybından sonra derinin genişlemesi ve doku elastikiyetinin bozulması nedeniyle hastalarda deri sarkmaları ve deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Bu sarkan deri ve dokular genellikle yüz, boyun, üst kol, göğüs, karın, kalça ve uyluklarda meydana gelir ve kilo vermenize rağmen vücudunuzda yeterli incelme meydana gelmemesine ve deforme bir vücut görüntüsüne yol açabilir.

Bu gibi durumlarda bir plastik cerrahi uzmanına danışarak post bariatrik cerrahi ameliyatları hakkında bilgi alabilir ve ihtiyaç duymanız hâlinde post bariatrik cerrahi ameliyatlarını tercih edebilirsiniz.

Obezite tedavisi için uygulanmakta olan farklı yöntemler mevcuttur. Hangi operasyonun uygulanacağı hastanın mevcut sağlık durumu, hastanın isteği ve uzman değerlendirmesi ve yönlendirmesiyle belirlenmektedir. Operasyonun başarıya ulaşabilmesi için en önemli faktörlerden biri hasta için doğru operasyon yönteminin bulunması ve uygulanmasıdır. Doğru yöntem uygulanmadığında istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir. İstenilen sonuçların alınamadığı durumlarda yaygın kanının aksine ikinci bir obezite cerrahisi operasyonu olasılığı mevcuttur. Hastanın diyet ve egzersiz planına sadık kalmamasına bağlı olarak hedeflenen vücut kitle endeksine ulaşılamaması durumunda da ikinci bir operasyon planlanabilir, aynı operasyon tekrar uygulanabilir veya uygulanan işlem farklı bir operasyona çevrilebilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Obezite Sonrası Vücut Estetiği , Obezite Sonrası Estetik , Obezite Sonrası Vücut Estetiği Fiyat , Obezite Sonrası Vücut Estetiği Fiyatları , Obezite Sonrası Vücut Estetik , Obezite Sonrası Vücut Estetik Fiyat , Obezite Sonrası Vücut Estetik Fiyatları , Obezite Sonrası Vücut Estetik Fiyatı , Obezite Sonrası Vücut Estetik Doktoru , Obezite Sonrası Vücut Estetik Doktorları , Obezite Sonrası Vücut Estetik Kliniği , Obezite Sonrası Vücut Estetik Klinikleri