Mastopeksi Cerrahi Doktoru

Mastopeksi Cerrahi Doktoru; Meme büyüklüğünün ve şeklinin toplumda kabul edilen normallere uyması, genç, dolgun ve simetrik olması genellikle meme güzelliğinin kriterleri olarak kabul edilir. Memenin bu güzellik normlarına uydurulması için yapılan ameliyatlara meme estetiği ameliyatları denilir. Küçükse protez ile büyütülür. Büyükse küçültülür. Sarkık memeler dikleştirilir.

Göğüsleri az gelişmiş ya da kilo verme sonucu küçülmüş olanlarda silikon protezler yerleştirilebilir. Göğüsleri aşırı küçük olanlarda kas altı yuvarlak veya kas üstü damla silikonlar tercih edilir. Daha büyük olanlarda kas üstü silikon yerleştirilmesi, hasta rahatlığı ve cerrahi açıdan daha kolay olduğu için tercih edilir. Yakın zamanda hamilelik düşünenlerde, ameliyatı erteleyip süt verme dönemi bitince protez yerleştirilmesi daha uygundur.

Büyük memelerin küçültülmesinde değişik teknikler mevcuttur. Gençlerde meme koruyucu ve estetik teknikler ön plandadır. Meme ucu duyusu ve süt verme fonksiyonu korunması gereklidir. Yaşlı hastalarda ise meme işlevinin önemi azalırken, kısa ameliyat süresi ve ağır memelerden kurtulmak hasta önceliklerinde daha ön sıralara geçmektedir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Meme Revizyonu Yapanlar , Meme Revizyonu Yaptıranlar , Meme Revizyonu İşlemi , Meme Dikleştirme , Meme Küçültme , Meme Dolgusu , Meme Slikonu , Meme İmplant Değişimi , Meme İmplantı Revizyonu , Mastopeksi Cerrahi , Mastopeksi Cerrahi Fiyat , Mastopeksi Cerrahi Fiyatları , Mastopeksi Cerrahi Doktoru , Meme Dikleştirme Tedavisi , Meme Dikleştirme Fiyatları , Meme Dikleştirme Fiyat

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun