Kaş Altı Sarkması

Kaş Altı Sarkması; Kaş kaldırma ameliyatları yüz ifadelerinin en önemli belirleyicisi olan kaşlar için uzun kalıcılık sağlayan operasyonlardır. Botoks ve dolgu gibi işlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda kaş kaldırma operasyonları yapılmaktadır.

Alın ve saç içi bölgesinden çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Hangi şekilde nasıl bir operasyon gerçekleştirileceği doktorunuz tarafından oluşturulmak istenen kaş şekli ve yukarı çekme derecesine göre seçilir.

Şekil en uygun kaş tipine göre belirlenir. Bunun için öncelikle yüz tipiniz analiz edilir ve ardından kaşlarınızın gözünüz ile olan ve iki kaşın bir biri ile olan mesafesi hesaplanır. Bu hesaplamalara göre kaşın kaldırılma ve gerdirilme oranı saptanır. Bu gibi işlemlerde cerrah tercihi ve cerrahın el becerisi, tecrübesi önemlidir.

Söz konusu işlem, anestezi altında yapılır ve hasta bişey hissetmez.

Operasyon öncesinde, tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bazı önlemler alınmalı. Buna ek olarak doktorun önerilerine uyulmalı. Ameliyat sonrası ise iyileşme sürecinin daha sağlıklı olması için hijyen kurallarına ve yine doktor tavsiyelerine özen gösterilmelidir.

En önemli hususlardan biri ise saçları gerdirecek ve kaşların duruşunu etkileyecek saç toplama şekilleri yapılmamalı ve zorlayıcı mimiklerden bir süre uzak kalınmalıdır.

Cerrahi işlem dışında bazı teknikler söz konusu olsa da 2 tip cerrahi işlem vardır. Bunlar ;

Endoskopik kaş kaldırma : Bu yöntemde saç derisi altından çok ince bir kesi açılır ve kesi içinden kanül ile mikro kamera batımı yapılır. Mikro çalışmalr ile kaldırma işlemleri yapılır.

Kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma : Kaşın üst kısımdaki alın derisine doğru olan kısımdan kesi açılarak uygun görülen deri / doku çıakrtılır. Daha sonra birbirine uzak olan iki doku gerdirilerek estetik dikiş yapılarak germe ve kaldırma sağlanmış olur.

Operasyon sonrası, muayenede belirlenen görüntüye yakın bir görüntü oluşur. Şaşkın veya değişik görüntüler oluşmaz. İsteğinize uygun olarak daha doğal veya daha yukarıda görüntüler muayene sırasında belirttiğiniz şekillerde operasyon esnasında yapılır.

Ameliyat sonrası, iyileşme dönemi tamamen beklenmeli ve dokuların kaynaşması önemlidir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra kaşlar alınıp kaş kılları şekillendirilebilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Kaş Kaldırma , Kas Kaldırma , Kaş Kaldırma Ameliyatı , Kaş Kaldırma Estetiği , Kaş Germe , Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı , Kaş Germe Ameliyatı , Kaş Kaldırma Erkek , Kaş Kaldırma Yöntemleri , Kaş Kaldırma Yöntemi , Düşük Kaş Kaldırma , Kaş Kaldırma Fiyatları , Kaş Ameliyatları , Kaş Kaldırma Ameliyatsız , Kaş Operasyonları  , Kaş Altı Sarkması