Karbon Peeling

Karbon peeling, cildin aydınlatılmasında, renk farklılıklarının giderilmesinde, gözeneklerin sıkılaşmasında, yağlı cilt düzensizliklerinde, leke problemlerinde, yüzey kırışıklıklarında ve yaşlanma karşıtı tedavilerde tercih edilir. Karbon peeling, alerjik reaksiyonları olmayan ve lazer uygulamalarında sakıncaları olmayan kimselere uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Karbon Peeling Özellikleri Nelerdir ?

  • Cildin yağ oranını dengeler.
  • Büyümüş cilt gözeneklerini sıkılaştırır.
  • Yaşlanma belirtilerini en aza indirir.
  • Ciltte ince kırışıklıkların giderilmesi için yardımcı olur.
  • Cilde, cilt hücrelerini yenileyerek parlak ve dinamik bir görünüm kazandırır.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır ?

Gereken enerjiyi en üst düzeyde elde etmek için cilt yüzeyinde ince bir tabaka olarak uygulanan karbon sürüldükten sonra,Q-swich lazer yapılarak cilt katmanının karbonla buharlaşması sağlanır. Hücrelerdeki kolajen artışı yüksek sıcaklıkla tetiklenir ve cilde esneklik sağlanır. Hastaya, tedaviden sonra her mevsim için uygun bir önlem olarak yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanması önerilmektedir. 1 veya 2 hafta aralıklarla yapılacak tedavi kürleri kişiye ve ihtiyaca bağlı olarak 4-10 seans arasında değişmektedir. Tedavi kürü düzenli olarak uygulandığında uygulamanın etkisinin daha uzun sürmesi ve tedavinin en başarılı şekilde tamamlanması sağlanır. Hormonal etkilerden kaynaklanan “melazma” adı verilen cilt lekeleri için uygulandığında, seans aralıkları daha uzun tutulur.

Karbon Peeling Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

İlk seanstan sonra bile, ciltte gözle görülür bir aydınlanma ve dengeleme sağlayan tedavi, düzenli uygulamalardan sonra 3. ayda kesin bir sonuç çıkarmaya başlar. Tamamen temizlenmiş ve 6. aydan itibaren en yüksek seviyeye ulaşan tedavinin sonuçları 1,5 yıl boyunca kalıcıdır.

Karbon Peeling'in Yan Etkisi Var Mı ?

Karbon peeling ciddi yan etkilere neden olan bir uygulama değildir. İşlemden sonra cilt pembe olabilir. Pembeye dönüşen uygulama alanı birkaç saat içinde kendiliğinden normale dönecektir. İstisnai durumlarda, özellikle ürtikerli hastalarda, uygulamadan sonra geçici ödem oluşabilir. Nadiren görülen ödem 1 saat içinde iyileşir.

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun