İple Yüz Germe

İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Neden Yapılır ?

Yaşla birlikte yüzümüzdeki kollajen miktarındaki düşüşle, orta yüz bölgemiz yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru hareket eder, yüz ovalliğimiz bozulur ve yüzümüzde sarkar. İple yüz germe, asma bölgelerine yerleştirilen ipler nedeniyle yarım saat kadar kısa bir sürede ameliyat olmak istemeyen hastalara uygulanan yüz askısı yöntemidir.

Bu Uygulamadan Kimler Yararlanabilir ?

Sarkma ve hacim kaybı olan herkes iple yüz germe uygulamasından yararlanabilir. Özellikle 30 yaş üstü orta yüzlerde sarkma, çene çizgisinde sarkma, boyundaki gevşek doku sorunları ve kaş altlarının düşmesi gibi hastalar yararlanabilir.

Nasıl Uygulanır ?

Uygulama öncesi problemli bölgelerde gerekli alanlar işaretlenmiştir. İhtiyaca göre kullanılacak ip sayısı ve yüz askılama tekniği kişiye göre belirlenir.Sarkma derecesine bağlı olarak, yüzün alınacağı bölgeler vektörel olarak işaretlenir ve uygulama başlatılır. İlk olarak, yüz steril olmak için temizlenir. İplerin uygulandığı noktalara bir iğne ile anestezi yapılır. İpler bağ dokusuna cildin yaklaşık 5 mm altına yerleştirilir. Gerekli gerilmeden sonra, ipler kesilir.

İple Yüz Germe İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Hastalar hemen sosyal hayata dönebilirler. Uygulamadan sonra giriş ve çıkış noktalarına günde 2 kez 5 gün süreyle antibiyotik krem ​​sürülmeli, 5 gün boyunca yatkın olmamalıdır. Sakız çiğnemek ve elma yemek gibi aşırı hareketlerden 3 hafta sakınılmalıdır. Masaj 3 hafta yapılmamalı, spor yapmamalı ve bölge güneşten korunmalıdır.

Uygulamanın Yan Etkisi Var Mı ?

Bölgelerde ödem, şişlik, cilt düzensizliği, gamzelik oluşumu görülebilir. Bu etkilerin tümü birkaç gün içinde ortaya çıkar ve geçer.

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun