Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı; Zamanla yaşlanma, yerçekimi ve genetik faktörlerin de etkisiyle alt ve üst göz kapaklarında kişiyi daha yaşlı, yorgun ve uykulu gösteren bir takım değişiklikler ortaya çıkar. Oysa bakışlar hayatın her alanında büyük önem taşır.

 Kimse karşısındakine kim olursa olsun yorgun ve uykulu bakmak istemez. Göz kapaklarında oluşan bu değişiklikler deri, kas fazlalığı ve yağ dokularının fıtıklaşmasıyla ortaya çıkan torbalanmalardır. Kimi zaman bu değişikliklerin hepsi bir aradadır. Kimi zamansa yalnızca deri fazlalığı veya torbalanma vardır. Bazen deri fazlalığı öyle bir boyuta ulaşabilir ki görme alanını etkileyebilir. Hastanın durumuna göre, sadece üst veya sadece alt kapaklar ya da alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir.

Ameliyat ortalama 1-1,5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Anestezi şekli lokal, sedasyon veya genel olabilir. Üst göz kapağı kesisi burada doğal olarak bulunan katlantı üzerinden yapılır. Bu nedenle kalacak olan iz minimaldir. Klasik alt göz kapağı kesisi ise kirpiklerin hemen altından yapılır. Uygun kişilerde bu kesinin göz kapağının içinden yapılması mümkündür. (Transkonjonktival) Ameliyat sonrası oluşan morluklar bir hafta içinde kaybolur. Dikişler 4.-5. günler alınır. Şişlikler bir ay içinde azalarak kaybolur. Ameliyat sonrası kişi daha genç ve dinç bakışlara sahip olur. Kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapıldığında sonuçlar daha kalıcı ve tatminkar olur.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Göz Kapağı Ameliyatı , Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı , Estetik Göz Kapağı Ameliyatı , Göz Kapağı Estetiği , Göz Kapağı Estetigi , Göz Kapağı Sarkması Ameliyatı , Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı , Goz Kapağı Sarkması Ameliyat , Goz Kapagı Estetiği , Üst Göz Kapağı Estetiği , Düşük Göz Kapağı Estetiği , Göz Kapagı Ameliyatı , Düşük Göz Kapağı Ameliyatı , Alt Göz Kapağı Ameliyatı , Estetik Göz Ameliyatı

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun