Göğüs Dikleştirme Yapan Hekimler

Göğüs Dikleştirme Yapan Hekimler; Mastopeksi, meme hacminin küçültmeksizin dikleştirilmesi ve düzenlenerek şekillendirilmesidir.

Bu hastaların çoğunda meme derisi genişlemiş, sarkık ve meme dokusu nispeten azalmıştır. Yaş, yerçekimi, gebelik ve emzirme, kilo alıp verme memenin sarkmasına ve diri görünümünü kaybetmesine neden olur. Elastikiyeti kaybı derinin ve meme bezinin bağlantılarının gerilmesine ve uzamasına neden olur.Meme dokusu aşağıya indikçe üst bölgedeki dolgunluk kaybına neden olur. Meme sarkıklığına (pitoz) belirgin meme dokusu azalması eşlik ediyorsa mastopeksi işlemine meme implantı uygulaması eklenir. Özellikle meme üst bölgesi dolgunluğu sağlamak için bu işlem uygulanır.

Ayrıca doğumsal yada sonradan kazanılmış meme asimetrilerinden büyütmeli mastopeksi tercih edilir. Uygulamada genel anestezi uygulanır.

Gebelik, emzirme, aşırı kilo alıp verme ve yer çekimi etkileri nedeniyle derinin elastik yapısını kaybetmesi sonucunda göğüsler sarkar ve estetik güzelliğini yitirebilir. Meme dikleştirme (mastopeksi) operasyonuyla memeye yeni ve dik bir form kazandırılabilir. Uygulanacak ameliyat tekniği memelerin büyüklüğüne sarkmanın derecesine, derinin elastikiyetine, doktorun tercihlerine göre değişebilir. Hafif sarkma olan kişilerde meme başı etrafında yapılan operasyonla yetinilebilir ancak ileri düzeyde sarkma olan vakalarda meme altı kıvrımında da kesi ve dikişler bulunabilir.

İlk aylarda daha belirgin ve kırmızımsı olan izler zamanla beyazlaşır, daha az görünür hale gelir ve genellikle sütyen ve bikini sınırları içerisinde kalır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren ameliyattan sonra yerleştirilen direnler, ertesi gün çekilir. 10-12. Günlerde dikişler alınır. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün kol hareketleri ağrılı olabilir. Basit ağrı kesicilerle hasta rahatlar, birkaç gün içerisinde de günlük aktivitelerine dönebilirler.

Sarkmanın yanı sıra memede küçülme de söz konusu ise aynı ameliyat seansında silikon meme protezleri de uygulanabilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Göğüs Dikleştirme Yöntemleri , Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyat , Göğüs Dikleştirme Ameliyat Fiyatları , Göğüs Dikleştirme Yaptıranlar , Göğüs Dikleştirme Yapanlar , Göğüs Dikleştirme Yapan Doktorlar , Göğüs Dikleştirme Yapan Hekimler , Mastopeksi , Göğüs Dikleştirme Cerrahisi , Mastopeksi Tedavisi , Mastopeksi Operasyonu , Mastopeksi Ameliyatı 

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun