Göğüs Dikleştirme Fiyatları

Göğüs Dikleştirme Fiyatları; Mastopeksi, meme hacminin küçültmeksizin dikleştirilmesi ve düzenlenerek şekillendirilmesidir.

Bu hastaların çoğunda meme derisi genişlemiş, sarkık ve meme dokusu nispeten azalmıştır. Yaş, yerçekimi, gebelik ve emzirme, kilo alıp verme memenin sarkmasına ve diri görünümünü kaybetmesine neden olur. Elastikiyeti kaybı derinin ve meme bezinin bağlantılarının gerilmesine ve uzamasına neden olur.Meme dokusu aşağıya indikçe üst bölgedeki dolgunluk kaybına neden olur. Meme sarkıklığına (pitoz) belirgin meme dokusu azalması eşlik ediyorsa mastopeksi işlemine meme implantı uygulaması eklenir. Özellikle meme üst bölgesi dolgunluğu sağlamak için bu işlem uygulanır.

Ayrıca doğumsal yada sonradan kazanılmış meme asimetrilerinden büyütmeli mastopeksi tercih edilir. Uygulamada genel anestezi uygulanır.

Gebelik, emzirme, aşırı kilo alıp verme ve yer çekimi etkileri nedeniyle derinin elastik yapısını kaybetmesi sonucunda göğüsler sarkar ve estetik güzelliğini yitirebilir. Meme dikleştirme (mastopeksi) operasyonuyla memeye yeni ve dik bir form kazandırılabilir. Uygulanacak ameliyat tekniği memelerin büyüklüğüne sarkmanın derecesine, derinin elastikiyetine, doktorun tercihlerine göre değişebilir. Hafif sarkma olan kişilerde meme başı etrafında yapılan operasyonla yetinilebilir ancak ileri düzeyde sarkma olan vakalarda meme altı kıvrımında da kesi ve dikişler bulunabilir.

İlk aylarda daha belirgin ve kırmızımsı olan izler zamanla beyazlaşır, daha az görünür hale gelir ve genellikle sütyen ve bikini sınırları içerisinde kalır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren ameliyattan sonra yerleştirilen direnler, ertesi gün çekilir. 10-12. Günlerde dikişler alınır. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün kol hareketleri ağrılı olabilir. Basit ağrı kesicilerle hasta rahatlar, birkaç gün içerisinde de günlük aktivitelerine dönebilirler.

Sarkmanın yanı sıra memede küçülme de söz konusu ise aynı ameliyat seansında silikon meme protezleri de uygulanabilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Göğüs Dikleştirme , Göğüs Dikleştirme Ameliyatı , Göğüs Dikleştirme Operasyonu , Göğüs Dikleştirme Fiyat , Göğüs Dikleştirme Fiyatı , Göğüs Dikleştirme Fiyatları , Göğüs Dikleştirme Doktoru , Göğüs Dikleştirme Doktorları , Göğüs Dikleştirme Kliniği , Göğüs Dikleştirme Klinikleri , Göğüs Dikleştirme Yapan Klinik , Göğüs Dikleştirme Klinikler