Estetik Doktoru

Estetik Doktoru; Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Estetik cerrahi denilince akla plastik cerrahi’nin bütünü gelir; estetik cerrahi bazen de cilde bakım/temizlik yapan estetisyen uygulamalarıyla  karıştırılır.

Estetik Cerrahi, Plastik Cerrahi’nin bir yan koludur ve “Kozmetik Cerrahi” olarak da adlandırılır. Plastik Cerrahi’nin işlevselliğini kaybetmiş vücut uzuvlarını ve dokularını yeniden canlandırma gibi bir işlevi de olmasına karşın Estetik Cerrahi biraz daha işin kozmetik yanına odaklanır ve kötü görünen yerleri rötuşlamayı amaçlar. Dolayısıyla vücudunun herhangi bir yerinin daha iyi görünmesini hedefleyenlerin, Estetik Cerrahi yöntemlerine ve uzmanlarına başvurmaları gerekir.

Estetik Cerrahi’de her zaman ameliyat yapılması gerekmez. Estetik operasyon deyince daima iz bırakan ve kesikler barındıran operasyonlar akla gelmemelidir.  Dolgular, cildi soyan derin lazer uygulamaları, kök hücre gibi uygulamalar, ameliyat sınıfına girmeyen ancak Estetik Cerrahlarca ya da Dermatoloji Uzmanlarınca yapılan/yapılması gereken uygulamalardır.

İletişim İçin Tıklayınız..

Etiketler: Estetik Cerrahi , Estetik Cerrahları , Estetik Doktoru , En İyi Estetik Doktoru , Estetik Doktorları , Estetik Güzellik , Estetik ve Güzellik Merkezleri , Estetik Klinikleri , Estetik Merkezi , Medikal Estetik , Estetik Cerrahi Merkezleri , Estetik Merkezleri , Estetik ve Plastik Cerrahi , Estetik Uzmanları , Estetik Uzmanı