Dolgu Tedavisi Yapan Hekimler

Dolgu Tedavisi Yapan Hekimler; Yaş, sigara kullanımı, yüz mimik hareketleri, güneş ve yer çekiminin sonucu olarak cillteki kollajen zamanla azalır ve kırışıklıklar belirmeye başlar. Dolgu maddeleri, genellikle kollajen veya hyaluronik asit ya da bazı başka maddeleri içerir ve bu kırışıkların altına doldurularak, geçici de olsa daha düzgün bir cilt, daha genç bir ifade kazandırırlar. Gereken durumlarda botoks ile kombine kullanılır. Yüzün çöken kısımlarını yükselterek, dudaklara ve yanaklara daha dolgun bir görünüm kazandırabilirler.

Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve kirli hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık olarak kullanılan işlem yüz dolgusu tedavisidir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketker: Dolgu Tedavi , Dolgu Tedavi Çeşitleri , Kalıcı Dolgu , Yarı Kalıcı Dolgu , Dolgu Tedavisi Fiyat , Dolgu Tedavisi Fiyat 2021 , Dolgu Tedavisi Ücreti , Dolgu Tedavisi Yapan En İyi Doktor , Dolgu Tedavisi Yapan Yerler , Dolgu Tedavisi Yapan Klinikler , Dolgu Tedavisi Yapan Hekimler , Dolgu Tedavi Operasyonu