Cilt Bakımı

Sağlıklı Bir Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık bir buçuk saat sürer ve bu süre içinde sırayla süt ve tonik ile cilt temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, cilt maskesi, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir ?

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bireyin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin kuru, yağlı, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verebilir.

Cilt Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir ?

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız ?

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Güneşin Zararları Nelerdir ?

Vücuda enerji vererek canlandıran güneş, cilde aynı zamanda zarar da verir. Cildi kalınlaştırır ve nemini kaybetmesine yol açar.

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun