Boyun Germe

Ayrıca platismaplasti veya servikoplasti olarak da bilinir.

Boyun, yaşımızı gösteren ilk yerlerden biridir. Gıdı, sarkık gerdan, dikey kırışıklıklar ve yatay çizgiler, hepsi bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren faktörlerdir. Boyun gerdirmeyle, deriyi ve deri altındaki kasları gererek ve çene hattının şeklini iyileştirerek boyun görünümü en iyi hale getirilir. Bu işlem sıklıkla liposuction, yüz gerdirme veya yanak gerdirme işlemleriyle birlikte yapılır ancak tek bir işlem halinde gerçekleştirilir.

Boyun Germe İçin İyi Bir Aday Mıyım ?

Boyun gerdirme işlemini neden isteyebileceğinize dair bazı ortak sebepler aşağıda verilmiştir:

  • Boynunuzu yüzünüzden ayıran belirgin bir çene hattınızın ve zarif bir boynunuzun olmasını istiyorsanız
  • Boynunuzda fazlalık deri ve yağlanma varsa
  • Boynunuzda çizgiler ve katlar varsa

Eğer genel sağlık durumunuz iyi, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz varsa, bu işlem için büyük olasılıkla iyi bir adaysınızdır.

Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sadece çok az bir şekillendirme gerekiyorsa, bu işlem tek başına liposuction ile birlikte yapılabilir. Tam boyun gerdirme prosedürü aşağıdaki gibidir:

  1. Seçilen prosedüre bağlı olarak çene altında ve/veya kulakların arkasında kesiler yapılır
  2. Platizma kası sıkıştırılır ve ayakkabı bağlar gibi birlikte dikilir (korset platismaplastisi).
  3. Fazlalık deri ve yağ dikkatlice alınır.
  4. Doku ve deri yerleri tekrar ayarlanır ve dikişlerle sabitlenir.
  5. Kesiler kapatılır ve yaralar sarılmadan önce drenler yerleştirilir.

Seçeneklerim Nelerdir ?

Tek başına uygulanan bir işlem olarak boyun gerdirme, yağ alınacaksa ve deri kalitesi iyileştirilecekse liposuction ile birlikte yapılabilir. Sarkık gerdan, gıdı, yağlanma, sarkık deri ve belirgin platizma kası gibi daha belirgin yaşlanma işaretleri varsa, bu sorunlu alanları düzeltmek için daha kapsamlı bir prosedürün izlenmesi gerekecektir.

Boyun Germe İşlemi Sonrası Yara İzi Nasıl Görünecek ?

Ameliyat kapsamına ve işlem görecek yerlere bağlı olarak birçok kesi yaklaşımı vardır. Korset platismaplastisi planlanmışsa (yumuşak bir boyun şekli oluşturmak için platizma kaslarının birlikte sıkıca dikildiği), çene altına, her kulağın arkası boyunca yüz gerdirme tipi sınırlı bir kesiyle birlikte küçük bir kesi yapılır (submental kesi). Yüzlerinde daha az değişim gereken boyun gerdirme yaptırma isteyen daha genç hastalarda ise çene düzeltme işlemi bazen sadece submental kesi veya her kulağın arkasına kesi yapılarak uygulanabilmektedir.

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun