Aşırı Terleme

Aşırı Terleme; Botulinum toksin yardımıyla ter bezlerinin aşırı çalışmasını engelleyen modern bir terleme tedavisidir. Aşırı terlemenin nedenleri çoğu zaman bilinmez. Hormonal dengesizlikler, genetik faktörler vb. etkenler aşırı terlemeye yol açabilir. Aşırı terleme, çoğu zaman el, ayak ve koltuk altlarında ortaya çıkan bir problemdir.

 Bu bölgelerin sürekli terlemesi, kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir. Kozmetik ürünler teri engellemede çoğu zaman yetersiz kalır. Terleme botoksu; yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir zaman diliminde, terleme sorununun büyük oranda engellenmesini sağlar.

Terleme botoksu; terlemenin yaygın olarak görüldüğü kol altı, el içi ve ayak altlarına uygulanabilir. Bu alanlarda, hangi bölgeye uygulama yapılacağını belirlemek için nişasta ve iyot testlerinden yararlanılır. Böylece ter bezlerinin aşırı çalıştığı bölgeler saptanır ve doğrudan bu bölgeye botulinum toksin enjekte edilir.

İletişim İçin Tıklayınız…

Etiketler: Aşırı Terleme , Aşırı Terleme Tedavisi , Aşırı Terleme Hastalığı , Aşırı Terlemeye Çözüm , Aşırı Terleme Tedavisi Fiyat  , Aşırı Terleme Tedavisi Fiyatları , Aşırı Terleme Tedavisi Doktoru , Aşırı Terleme Tedavisi Klinikleri , Aşırı Terleme Tedavisi Hekimleri

E-Bülten
Kayıt Ol

*** Haberlerden ve Gelişmelerden Haberiniz Olsun