Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Saç ekiminin yan etkileri var mıdır ?
Her işlemde olduğu gibi saç ekiminin de bazı yan etkileri olabilmektedir. Bunları; şişlik, enfeksiyon, kaşıntı ve ekim yapılan bölgede kısa süreli hissizlik olarak sıralamak mümkündür. Ancak her operasyonda olduğu gibi saç ekimi sırasında da karşılaşılabilecek yan etkiler kısa sürelidir.
Liposuction işlemi nasıl uygulanır ?
Liposuction işleminde emme yöntemiyle vücudunuzdan yağ alınır. Bu işlemde ince, küçük, küt uçlu tüpler (kanüller) deri üzerindeki küçük kesiklerden içeri sokulur. Plastik cerrahınız bu tüpleri, deri altındaki hedef yağ birikim alanlarını belirlemek ve ardından emmek için kullanır.
Kaş kaldırma işleminde nelere dikkat edilir ?
Fazlalık göz kapağı derisi, sarkık üst göz kapakları ve sarkık kaşlar bazı hastalarda sık görülür. Bu üç sorun tam olarak ele alınmadan iyi ve işlevsel sonuçlara ulaşmak mümkün değildir. Plastik cerrahınız, saç çizgisi ve saç stili tercihlerinizi göz önüne alarak sorununuzu değerlendirecek ve en az yara izi ve en iyi estetik sonuçları elde etmek için bir öneri ortaya koyacaktır.
Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde neden AWT ?
Birçok farklı sistemin uygulandığı bölgesel zayıflık ve selülit tedavisinde AWT; cilt, deri altı doku ve sonuç için gerekli kas tabakası üzerinde etkili olarak tam tabaka aktivasyonu sağlar. Dokulara zarar vermeden kısa sürede değişen güvenli bir uygulamadır. Uygulama süresinin kısa olması ve ağrı, ağrı ve açlık gibi uygulama zorluğu olmaması tedavi rahatlığı sağlar.
Ben aldırma kansere neden olur ?
Benin dokunulduğunda kanserli hale gelmesi veya ben çıkarıldığında kanser olması gibi yanlış inançlar halk arasında çok yaygındır. Bu tür görüşlerin tıbbi geçerliliği yoktur. Aslında, zamanla kanserli hale gelebileceği için, benin çıkarılması zararlılardan daha faydalıdır.
Boyun gerdirme işleminde kesi ve yara izleri nasıl görünecek ?
Ameliyat kapsamına ve işlem görecek yerlere bağlı olarak birçok kesi yaklaşımı vardır. Korset platismaplastisi planlanmışsa (yumuşak bir boyun şekli oluşturmak için platizma kaslarının birlikte sıkıca dikildiği), çene altına, her kulağın arkası boyunca yüz gerdirme tipi sınırlı bir kesiyle birlikte küçük bir kesi yapılır (submental kesi). Yüzlerinde daha az değişim gereken boyun gerdirme yaptırma isteyen daha genç hastalarda ise çene düzeltme işlemi bazen sadece submental kesi veya her kulağın arkasına kesi yapılarak uygulanabilmektedir.
Dövme sildirme işlemi kaç seans sürer ?
Lazer ile dövme silme işlemi yapılan dövmenin yapısına, yoğunluğuna, yapılma şekline, renkli olup olmamasına, bağlı olarak değişir. Orta yoğunlukta ve tek renk bir dövmenin silinme işlemi yaklaşık, 5-15 seansta sonuçlanır. Lazerle dövme silme uygulamasında başarı oranı %80-90’a yakındır.
Gençlik aşısı kimler için uygundur ? Hangi alanlarda uygulanmalıdır ?
Gençlik aşısı için yaş sınırlaması yoktur, ancak otuzlu yaşların ortasında, nem kaybı başladığında, bu işlem için idealdir. Sigara içen, alkol alan veya güneş ışığından muzdarip insanlar bu tedaviyi yirmili yaşların ortalarında yapabilir. Gençlik aşısı genel yüz, boyun, bel ve ellere uygulanabilir. Nem ve esnekliğini tekrar kazanır.
Erkekler de kaş ekimi yaptırabilir mi ?
Elbette erkeklerde kaş ekimi yaptırabilir. Yara ve yanıkların neden olduğu kaş kaybı, kaşın bir bölümünü kaybetmek, ince ve tanımsız kaşlara sahip olmak gibi nedenlerle erkek hastalarımız da kaş ekimi yaptırabilir. Kaş ekim işlemi bu tür problemler için iyi çözümler sağlayabilir.
Prp uygulamasında istenmeyen etkiler söz konusu mudur ?
Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.
Neden cilt bakımı yaptırmalıyız ?
Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.
Karbon Peeling etkisini ne kadar sürede gösterir ?
İlk seanstan sonra bile, ciltte gözle görülür bir aydınlanma ve dengeleme sağlayan tedavi, düzenli uygulamalardan sonra 3. ayda kesin bir sonuç çıkarmaya başlar. Tamamen temizlenmiş ve 6. aydan itibaren en yüksek seviyeye ulaşan tedavinin sonuçları 1,5 yıl boyunca kalıcıdır.
Göz kapağı estetiğinde sonuçlarım ne kadar süre kalıcı olacak ?
Göz kapağı ameliyatı sonuçlarınız uzun süreli olmalıdır. Çoğunlukla, üst göz kapağı derisinin alınması sadece bir kez gerçekleştirilir. Yaşlanmanın sürmesiyle beraber, üst göz kapağında tekrar fazlalık deri oluşumuna sebep olacak şekilde kaşlarınız yine düşebilir, alçalabilir. Ancak bu durumda çözüm kaş kaldırmadır, ikinci bir üst blefaroplasti değildir.
Meme dikleştirme kesileri ve yara izleri nasıl görünecek ?
Estetik cerrahınızın size önerdiği kesi tiplerine göre değişir. Cerrahınız, doğal meme hatlarında bazı kesi izlerini gizleyebilir, ancak geri kalanlar yine de meme yüzeyinde görünür durumda olacaktır.
PRP tedavisinin uygulanması ne kadar sürüyor ? Özel bir koşul gerekiyor mu ?
Toplamda yaklaşık 10 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca, acısız biçimde uygulanır. PRP uygulamasında kan alınmasından dolgu veya mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir.
Ter azaltma işlemi yara izleri ve kesileri nasıl görünecek ?
Lazer ablasyonu ve koltukaltı tıraşı gibi cerrahi tedavilerde, asgari düzeyde yara izi bırakan ve görsel olarak pek belli olmayan bir veya iki küçük kesi gerekir. Enjeksiyon, elektrik akımı, mikrodalga enerjisi ve oral ve lokal ilaçlar gibi cerrahi olmayan tedavilerde kesi yapılmasına gerek duyulmaz.
Kalça kaldırma kesi ve yara izleri nasıl görünecek ?
Kalça kaldırma kesileri, kalça kıvrımının üstünde, altında veya arkasında büyük kesiler şeklindedir. Liposuction yapılacaksa, zamanla kaybolacak ve çoğunlukla fark edilmez hale gelecek küçük yara izleri kalacaktır.
Yüz gerdirme işleminde sonuçların ne kadar süre kalıcı olacak ?
Genleriniz, cilt kaliteniz ve bakım alışkanlıklarınız yüz gerdirme işlemi sonuçlarının sürekliliği için önemli faktörlerdir. Ancak yüz gerdirme teknikleri, işlem sonuçlarının ömrünü belirleyen en önemli faktördür.
Kepçe kulak ameliyatı sonrası sonuçlarım ne kadar süre kalıcı olacak ?
Kulak ameliyatı sonuçları genellikle kulaklarınızın şekil veya oranlarını etkileyecek herhangi bir durum yoksa ömür boyu kalıcıdır.
Alt vücut germe işleminde neler yapılır ?
Bu işlem karın, bel, kalça ve uylukları vücudu çevreleyen bir kesi yapılarak yeniden şekillendirir. Kalçalarında gevşek deri, uyluk arkaları, kalçalar, uylukların yanı, uylukların önü, iç uyluklar, karın bölgesi ve bu alanlardaki derinin altında nispeten ince yağ katmanları olan hastalar için tasarlanmıştır.
Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?