Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Meme büyütme hakkında bilmeniz gerekenler

Meme büyütme hakkında bilmeniz gerekenler

Cerrah göğüs kaslarının veya göğüs dokusunun altına silikon, salin veya alternatif kompozit göğüs implantları yerleştirir. İmplantlar ortalama 7 ila 12 yıl dayanır.

Meme büyütme aynı zamanda büyütme mamoplastisi olarak da bilinir. Meme büyütme göğüs boyutunu büyütmek, şeklini veya dolgunluğunu arttırmak için yapılan cerrahi bir operasyondur. Göğüs implantlarının meme dokusu veya göğüs kasları altına yerleştirilmesini içerir. Meme büyütme operasyonu memeyi çeşitli koşullar için yeniden inşa etmenin bir parçasıdır ve bu yolla kadınlar kendilerini daha fazla özgüvenli hissederler.

Göğüslerinizin çok küçük olduğunu veya birinin diğerinden daha küçük olduğunu düşünüyorsanız meme büyütme operasyonuyla orantıyı sağlayabilir ve görünümünüzü güzelleştirebilirsiniz.

Neden Meme Büyütmeyi Tercih Etmelisiniz?

Göğüs büyütme şu amaçlarla yapılır;

Doğal olarak küçük olan göğüsleri büyüterek dolgunluk kazandırır

Hamilelik, kilo kaybı veya emzirmeden sonra meme boyutunda oluşan şekil bozukluklarını eski haline getirir

Göğüslerin asimetrik olduğu durumlarda simetriyi geri kazandırır.

Ayrıca 2007’de Florida Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yapılan bir çalışmada, estetik cerrahi yoluyla meme büyütmenin kadınların özgüvenlerini ve cinsellikleri hakkındaki duygularını artırdığı sonucuna ulaşmışlardır.

Bu işlevler nedeniyle meme büyütme ameliyatlarını tercih edebilirsiniz.

Meme implantı nedir?

Meme İmplantları Nelerdir?

Göğüs implantı, memenin fiziksel şeklini büyütmek, yeniden yapılandırmak veya oluşturmak için memenin içine yerleştirilen tıbbi bir protezdir. Göğüs implantları silikon, salin veya başka bir bileşik içerebilir.

Üç ana tip meme implantı vardır:

Salin implantlar,

Silikon jel dolgulu implantlar, (günümüzde en popüler ve sık kullanılan implant tipidir)

Alternatif kompozit implantlar, polipropilen sicim, soya yağı veya başka bir materyal ile doldurulabilir.

 

Meme Büyütme Ameliyatından Neler Beklemelisiniz?

Meme büyütme bir tür ameliyattır, bu nedenle hastaların işlemi seçmeden önce dikkatlice düşünmesi gerekir.

İmplantlar pektoral kasın altına veya üstüne gidebilir.

Ameliyattan önce cerrah, hastaya ihtiyaç duyulan implantın boyutunu seçmede yardımcı olmalıdır. Bu, nasıl hissettiğini görmek için sütyene farklı büyüklükte implantlar yerleştirilerek yapılabilir.

Normalde genel anestezi kullanılır, böylece ameliyat sırasında hasta uyur. Bazen lokal anestezi kullanılır ve hasta uyanıktır.

Meme implantı kesi şekillleri

Kesi seçenekleri

Cerrah ve hasta kesi seçeneklerini konuşarak netleştirmelidir.

Aşağıdaki seçenekler mümkündür;

Göğüs altı kıvrımına yapılan meme altı kesi,

Koltuk altında transaksiller kesi,

Meme başı çevresinde periareolar kesi,

Kesi seçimi, ne kadar genişlemenin söz konusu olduğu, hastanın anatomisi, implant tipi ve cerrah-hasta tercihi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Kesilerin kapatılması

Cerrah, göğüs dokusunda kesikleri katmanlı dikişlerle kapatır. Dikişler, cerrahi bant cildi kapatır ve kapalı tutar.

İlk başta kesi çizgileri görünür olacak ancak bunlar zamanla kaybolacaktır.

 

Meme Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyattan sonraki birkaç hafta ağrı ve şişlik olabilir. Morarma da mümkündür. Yara izlerinin zamanla solmasını ancak tamamen kaybolmamasını bekleyin. İyileşirken, göğüs implantlarının ekstra desteklenmesi ve konumlandırılması için kompresyon bandajı veya spor sutyeni takmak işe yarayabilir. Cerrahınız ağrı kesici ilaç da yazabilir.

Düzenli aktivitelere dönme konusunda cerrahınızın talimatlarını izleyin. Fiziksel olarak zorlayıcı bir işiniz yoksa birkaç hafta içinde işe dönebilirsiniz. En az iki hafta boyunca yorucu aktivitelerden – nabzınızı veya kan basıncınızı yükseltebilecek her şeyden – kaçının. İyileşirken göğüslerinin fiziksel temasa veya sarsıcı hareketlere duyarlı olacağını unutmayın.

Cerrahınız kendi kendine emmeyen sütürler kullandıysa veya drenaj tüplerini göğüslerinizin yakınına yerleştirdiyse, çıkarılması için bir takip randevusuna ihtiyacınız olacaktır.

Göğsünüzde sıcaklık ve kızarıklık fark ederseniz veya ateşiniz yükselirse, enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. En kısa sürede cerrahınızla iletişime geçin. Nefes darlığı veya göğüs ağrınız varsa da cerrahınızla görüşün.

meme büyütme nedir?

Meme Büyütme Estetiğinin Sonuçları

Göğüs büyütme, göğüslerinizin boyutunu ve şeklini değiştirebilir. Ameliyat vücut imajınızı ve benlik saygınızı artırabilir. Ancak göğüsleriniz büyütmeden sonra yaşlanmaya devam edeceğini unutmayın. Kilo almak veya kilo vermek, göğüslerinizin görünümünü de değiştirebilir. Göğüslerinizin görünümünden memnun kalmazsanız, bu sorunları düzeltmek için daha fazla ameliyata ihtiyacınız olabilir.

 

Meme Büyütme Estetiğinin Fiyatları Nelerdir?

Meme büyütme estetiğinde fiyatlar üzerinde estetik için kullanılacak olan implantın çeşidi ve markasının etkisi oldukça büyüktür. Örneğin; meme büyütmede yuvarlak ya da damla şekilli silikon protezler kullanılır. Damla şekilli protezler yuvarlak protezlere göre daha pahalı malzemelerdir. Bu protezler pek çok marka tarafından üretilmektedir. Yapılan estetiğin uzun ömürlü olması ve güzel sonuçların alınabilmesi için mutlaka, kullanılan silikon protezlerin kaliteli olması gerekir. Yeni nesil, 1. Kalite diye tanımlanabilecek protezler yüksek yoğunluğu sahip, patlama ve sızıntıya karşı yüksek dirençli silikon maddelerdir. Kısacası meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler değişkenlik göstereceği için ameliyatın fiyatı da değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla fiyat bilgisinin netleşmesi adına bize ulaşarak randevu alabilir, istek ve beklentileriniz doğrultusunda kullanılacak malzemeye de bağlı olarak bir ücretlendirme yapılabilir.

 

Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?