Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Cilt kırışıklıklarına cildin gerginliğini kaybetmesi neden olur ve yaşlılık belirtisi olarak kabul edilir. Bu nedenle, kırışıklıkları önlemek için önceki çalışmaların bir sonucu olarak bazı dermatolojik yöntemler ortaya çıkmıştır. Günümüzde, daha temiz bir cilde ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için kırışıklık tedavisi uygulanır.

Cilt kırışıklıkları, cildin zaman içindeki elastikiyet kaybından kaynaklanır. Sürekli ve özdeş yüz ifadelerinin sonucu olarak, dinamik çizgiler kalıcı hale gelir. Sonuç olarak, elastikiyetini yitirmiş ciltte kalıcı kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle, yüz ifadelerinin kalıcı olmasını önlemek için kırışıklık tedavisi uygulanır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Dermatolojik İşlemler

Dudakların ve gözlerin etrafındaki, kaşların, alınların ve çizgilerin sıklıkla aktif olduğu bölgelerde kırışıklıklar yoğunlaşır. Özellikle göz çevresindeki kırışıklıklar en sık görülen ve rahatsız olanlardır. Göz çevresi kırışıklıkları olanlar, bu soruna en kısa zamanda bir çözüm bulmak isterler.

Kırışıklık tedavisi için geliştirilen botulinum toksin sayesinde, kırışıklıkların bulunduğu ciltte sinir uçlarının gevşetilmesi sağlanır. Böylece kırışıklığa neden olan asetilkolinin salgılanması önlenir.

Güzelliğinizi Özelleştirin

kırışıklık tedavisi

Kırışıklık Tedavisinde 6 Aylık Kalıcı Etki

Diğer estetik uygulamalara göre ağrısız ve kolay olan tedavi, birkaç gün sonra etkisini göstermeye başlayacak ve 10. günde tamamen işlevsel olacaktır. Bu uygulama ile 6 aya kadar kalıcı bir tedavi sağlanır. Bu uygulama kısa sürede ağrı ve anestezi olmadan yapılır. Hassas ciltler için uygulamadan 30 dakika önce etkili bir anestezik krem ​​uygulanır. Böylece ağrı en aza indirgenir.

Kırışıklık Tedavisinden Sonra Dikkat!

Cilt kırışıklık tedavilerinin uygulanması için ameliyathane ortamına gerek yoktur. Bu nedenle, uygulamadan sonra herhangi bir dinlenme veya klinikte kontrolde kalmanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, uygulamadan sonra 1 gün boyunca alkol almamanız, cildi alkol içeren temizleyicilerle silmemeniz, yüzünüzü çok sıcak veya çok soğuk suyla yıkamamanız ve duş almamanız önerilir. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Enjekte edilen toksinin dağılımını değiştirmemek için, bu alanlara 6-8 saat boyunca dokunulmamalı veya masaj yapılmamalıdır. Bu dönemde uykuda olmamalı ve dik durmalıdır. Kırışıklık karşıtı işlemden sonra, enjeksiyonun neden olduğu küçük kabarcıklar ve kırmızı lekeler birkaç saat içinde tamamen giderilecektir. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kırışıklık giderici tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın!

Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?