Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Jinekomasti Cerrahisi (Erkek Meme Küçültme Ameliyatı)

Jinekomasti Cerrahisi (Erkek Meme Küçültme Ameliyatı)

Erkek meme küçültme olarak da bilinen Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde aşırı gelişmiş veya büyümüş göğüslerin cerrahi olarak düzeltilmesidir.

Aşırı gelişmiş meme dokusu ile yaşayan bir erkekseniz, yalnız değilsiniz. Aslında, erkeklerin yüzde 40 ila 60’ı meme dokusunun genişlemesine neden olan Jinekomasti adı verilen bir görünüm rahatsızlığına sahiptir. Ancak sadece bu durumu yaşayan başkalarının olması, yaşamınız üzerindeki etkisini değiştirmez. Erkek meme küçültme hastalarımızın çoğuna benziyorsanız, Jinekomastinin vücut görünümünüzü nasıl değiştirdiği konusunda bilinçli veya utanmış hissedebilirsiniz. Kendinizi gevşek kıyafetler seçerken ve çıplak göğsünüzün başkaları tarafından görülebildiği durumlardan kaçınarak bulabilirsiniz, çünkü kendinizi rahat hissetmezsiniz.

Bu rahatsızlık ve kaygı ile uğraşmaktan yorulduysanız ve en iyi görüneceğinizi bilerek gelen güveni yeniden kazanmak istiyorsanız, erkek meme küçültme ameliyatı aradığınız çözüm olabilir.

Jinekomasti, erkeklerde her yaşta ortaya çıkabilecek aşırı gelişmiş veya genişlemiş göğüslerin bir durumudur. Bu durum, hormonal değişikliklerin, kalıtımın, obezitenin veya bazı ilaçların kullanımının sonucu olarak gelişebilir.

Jinekomasti kişilerde duygusal rahatsızlığa neden olurken ve özgüveni de olumsuz yönde etkileyerek bozabilir. Bazı erkekler, rahatsızlık duydukları memelerini gizlemek için belirli fiziksel aktivitelerden ve yakınlıklardan kaçınabilir.

Bu rahatsızlık verici görünümden uzaklaşmak Jinekomasti ameliyatı ile elbette mümkündür. Jinekomasti ameliyatı erkeklerde meme büyüklüğünü azaltır, göğüs hatlarını düzleştirir ve güçlendirir. Şiddetli Jinekomasti vakalarında, aşırı meme dokusunun ağırlığı göğüslerin sarkmasına ve areolayı (meme ucunu çevreleyen koyu ten) germesine neden olabilir. Bu durumlarda, areolanın pozisyonu ve büyüklüğü cerrahi olarak iyileştirilebilir ve fazla deri azaltılabilir. Jinekomastiyi düzeltmek için plastik cerrahiye teknik olarak redüksiyon mammalastisi denir.

Jinekomasti Ameliyatı nedir?

Jinekomasti Ameliyatı için iyi bir aday kimdir?

Jinekomasti cerrahisi adayları şunları içerir:

  • Alternatif tıbbi tedavilerle durumu düzeltilemeyen erkekler,
  • Hayatı tehdit eden bir hastalığı veya iyileşmeyi bozabilecek tıbbi rahatsızlıkları olmayan sağlıklı bireyler,
  • Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanmayan erkekler, (Bu maddeler, anabolik steroidlerle birlikte Jinekomastiye neden olabilir. Bu nedenle, hastalar ameliyattan önce meme dolgunluğunun azalıp azalmayacağını görmek için bu ilaçların kullanımını durdurmaya yönlendirilirler.)
  • Jinekomastinin fiziksel semptomlarını iyileştirmek için olumlu bir görünüme sahip olmak isteyen erkekler,
  • Fiziksel olarak sağlıklı ve nispeten normal kiloda olan erkekler,
  • Meme gelişimi stabil olan erkekler, (Ergenler ameliyattan yararlanabilir, ancak gelecekte meme gelişimi devam ederse ikincil prosedürlere ihtiyaç duyulabilir.)
  • Göğüslerinin çok büyük olduğu hissinden rahatsız olan erkekler Jinekomasti Ameliyatı için oldukça uygun adaylardır.

Jinekomasti ameliyat yöntemleri nelerdir?

Erkeklerde meme küçültmek için en modern plastik cerrahi tekniklerini kullandığımız için hastalarımıza son derece hassas sonuçlar ve daha hızlı iyileşme süreleri sunuyoruz.

Jinekomasti ameliyatı sırasında uygulanacak operasyonun birkaç farklı tekniği vardır. Şayet meme çok büyük veya sarkık değilse ve çoğunlukla yağdan oluşursa, liposuction tek başına yapılabilir. Anahtar deliği yaklaşımı, önemli miktarda cilt tabakası yoksa yapılabilir. Önemli miktarda meme dokusu ve deri varsa, çift insizyon yaklaşımı gereklidir. Cerrahi operasyon öncesinde kişinin meme durumuna göre en uygun yöntemi belirlenir.

Jinekomasti ameliyatıyla ilgili riskler var mı?

Yapılacak herhangi bir ameliyatla ilgili riskler mutlaka bulunmaktadır. Ameliyattan önce oluşacak riskler hakkında konuşulmalı ve bu riskleri azaltmak için neler yapabileceği konusunda bilgilendirme yapılmalıdır. Diyabetik rahatsızlığı bulunan kişilerin, kan şekeri seviyesini optimize etmek ameliyat sonrası iyileşme problemi olasılığını azaltacaktır. Sigara içen kişiler için sigarayı ameliyattan önce bırakma yaranın iyileşmesini ve komplikasyon riskini azaltacaktır. Ameliyattan önce mümkün olan en iyi sağlıkta olmak iyileşmenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca ameliyattan sonra komplikasyon riskinizi azaltacaktır.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iyileşme süresi nedir?

Ameliyat sonrası şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olmak için ameliyattan sonra 15-20 gün kadar göğüs bandajı kullanmak gerekmektedir. Ameliyattan sonraki günlerde oluşacak ağrı için doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesici ilaç kullanılmalıdır. Yine ameliyattan sonra kişiler doktorun söylediği süre boyunca spor gibi aktivitelerden uzak durmalıdırlar.

Jinekomasti ameliyatının fiyatı nedir?

Bir cerrahın Jinekomasti ameliyatı fiyatı, deneyimine, kullanılan prosedürün türüne göre belirlenmektedir. Jinekomasti ameliyatının maliyeti hakkında bilgi için randevu alarak kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz.

Ancak unutmayın, memnuniyetiniz bir ücretten daha fazlasını içerir… Nitekim hastalarımızın birçoğu bize, genel deneyimlerinde, yaşam kalitelerinde ve özgüvenlerinde iyileşmenin herhangi bir finansal harcamadan çok daha ağır bastığını söyledi.

Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?