Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti: Minor Rinoplasti)

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti: Minor Rinoplasti)

Burun yapısı, burun ucundaki deformasyonlar nedeniyle kötü görünebilir. Bu sorunlar burun ucu estetiği ile giderilebilir. Burun ucu estetiği, burun kamburundan ziyade sarkık burun ucu veya büyük burun ucu olan hastalara uygulanan bir prosedürdür. Bu işlem sırasında burun kemiği ve kıkırdağa müdahale edilmez. Burun ucundaki deformasyonu düzeltmek için minör düzenlemeler yapılır. Bu nedenle, burun ucu estetiği diğer rinoplasti işlemlerine göre daha kolay ve daha kısa bir cerrahi operasyondur.

Kimler burun ucu estetiği yaptırabilir?

Bu minör cerrahi işlemi, psikolojik olarak sağlıklı ve fiziksel olarak gelişmiş bireyler için uygundur. Kemik gelişimi genellikle 16-18 yaşları arasında tamamlanır; ancak yaş değişebilir. Bu yaşlardan sonra burun ucu estetiği yaptırmak ve burun deformitelerinden kurtulmak mümkündür. Ancak yaşanacak herhangi bir komplikasyonda daha erken müdahale mümkündür.

Burun ucu estetiği, burun asimetrisi, sarkık burun, kırpılmış burun görünümü, büyük burun ucu olan kişiler için uygundur. Burun ucu estetiği burun kamburluğu olan kişiler için tek başına yeterli değildir. Bu kişiler diğer rinoplasti türleriyle birlikte başka bir burun estetiği ameliyatı seçmelidir.

Burun ucu estetiği ameliyatı ile ilgili merak ettikleriniz.

Burun ucu estetiğinde hangi işlemler uygulanabilir?

Burun ucundaki tüm orantısızlıkları ve deformasyonları burun ucu estetiği ile ortadan kaldırmak mümkündür. Bunlar ters V deformasyonu, oldukça görünür burun delikleri, sarkık burun ucu, burun asimetrisi, normalden daha uzun burun ucu gibi şikayetleri içerir. Bu operasyonda burun ucunu değiştirmek, asimetriyi ortadan kaldırmak veya burun deliklerinin boyutunu azaltmak için tercih edilebilir. Burun ucu estetiğinde, burun ucu daha estetik bir görünüm kazanırken, kişiyi mutlu eder ve daha işlevsel hale gelir.

Bu cerrahi işlemde, burun ucu boyutunu azaltmak, burun ucunu kaldırmak, burun ucunu azaltmak veya arttırmak ve burun ucu ile üst dudak arasındaki açıyı değiştirmek mümkündür.

Burun ucu estetiğinden önce neler yapılmalıdır?

Burun ucu estetiği yaptırmak isteyen herkesin öncelikle işinin uzmanı olan bir cerraha muayene olması gerekir. Kişinin beklentileri ve öncelikleri cerrah tarafından belirlenir. Yapısal deformasyon belirlendikten sonra, hastaların fotoğrafları farklı açılardan çekilir. Bu fotoğraflar kullanılarak en uygun burun ucu modeli tanımlanmaya çalışılır. Bu modeller hastaya gösterilir ve model seçildikten sonra ameliyat tarihi belirlenir. Ameliyattan önce dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlardır:

  • Ameliyattan bir hafta önce kan sulandırıcı ve bitki çaylarını durdurmalısınız.
  • Belirli ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekiyorsa, doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.
  • Sigara kullanımı iyileşmeyi geciktireceği için hastalar ameliyattan bir hafta önce sigarayı bırakmalıdır.
  • Ameliyat genel anestezi altında yapılacaksa, hastalar operasyondan en az 6 saat önce yemek yemeyi ve içmeyi bırakmalıdır. Ameliyat lokal anestezi altında olacaksa, hafif kahvaltı önerilir.

Burun ucu estetiği nasıl uygulanır?

Burun ucu estetiği açık veya kapalı teknik ile uygulanır. Kapalı teknikte kesiler burun içinden yapıldığından, dışarıdan görünür bir dikiş izi yoktur. Bu ameliyatta, burun kıkırdağı ve kemik yapısını değiştirmeden sadece burun ucu düzeltilir. Bu ameliyatlar genellikle lokal anestezi altında yapılır ve işlemden sonra gerekirse koruyucu alçı ve bantlar kullanılabilir.

Burun ucu problemine bağlı olarak kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilebilir. Burun deformasyonunu düzelttikten sonra operasyon tamamlanır. Ameliyat yaklaşık 30-60 dakika sürer. Burundaki dikişler kendiliğinden çözülebilir. Bu nedenle, dikişlerin çıkarılmasına gerek yoktur.

Burun ucu estetiğinden sonra neler yapılmalıdır?

Burun ucu estetiğinden sonra hastalar aynı gün taburcu edilir. Bu ameliyatta sadece kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edildiğinden, şişme ve morarma riskleri düşüktür. Burun ucu estetiğinden sonra iyileşme süresi genellikle oldukça kısadır.

Ameliyattan 1-2 gün sonra burun üzerindeki özel bandı ıslatmadan banyo yapabilirsiniz.

Bu ameliyattan sonra ağrı hissetmeyeceksiniz, ancak hafif ağrı için ilk birkaç gün boyunca ağrı kesici alabilirsiniz.

Burun ucu estetiğinden bir hafta sonra burun üzerindeki atel ve koruyucu bantlar çıkarılır. Ameliyattan sonra hastalar burunlarını temizlemek için burun spreyi kullanmalıdır. Hastalar ameliyattan bir hafta sonra normal yaşama dönebilirler. Operasyondan sonraki ilk 3 ayda hızlı iyileşme görülür. Tam iyileşme 6 ay ile 1 yıl arasında sürebilir.

Kontakt lenslerinizi ameliyattan 3 gün sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Hafif gözlük kullanmak için 1 ay beklemeniz gerekir.

Düşük yoğunluklu sporlar için 2 hafta beklemeniz gerekir. Ameliyattan 2 ay sonra normal tempo sporlarına dönebilirsiniz.

Burun ucu estetiği fiyatları hakkında bilgi.

Burun ucu estetiği fiyatları nasıldır?

Burun ucu estetiği fiyatları öncelikle burun ucu yapısının bu operasyon için gerçekten uygun olup olmadığa bağlı olarak değişir. Ayrıca hastanın burun boşluğu veya daha farklı burun deformiteleri varsa yapılacak işlemlerin fiyatları da ona göre değişkenlik gösterebilir. Yine bunların yanı sıra her hasta beklentileri ve burun anatomik yapıları bakımından benzersizdir. Bu nedenlerden dolayı yapılacak işlem sizlere özel olacağı için fiyatlar hakkında bize ulaşarak randevu almalı ve muayene olmalısınız. Sonrasında yapılacak işlemlere ve beklentilere göre burun ucu estetiği fiyatı belirlenebilir.

Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?