Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi Hazardağlı Plaza Kat-2 No: 58 Elazığ
+90 (533) 200 23 44

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Güneş, cilt deformiteleri, yaşlanma ve hatta genetik faktörler, yüzdeki veya vücudun başka yerlerindeki cilt sorunlarına neden olabilir. Bunlar arasında kırışıklıklar ve akne izleri gibi dokusal düzensizlikler, çiller, güneş lekeleri veya görünür kan damarları gibi pigmentasyon değişiklikleri bulunur. Ek olarak cilt, tonunu kaybedebilir, daha az sıkı hissedebilir ve genç ciltlerde belirgin olan sağlıklı ışıltıyı kaybedebilir. Oluşan bu cilt hasarlarını tedavi etmek için cerrahi olmayan birçok cilt yenileme yöntemi bulunmaktadır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme, cerrahi yöntem olmadan yaşlanma süreci ve beraberinde getirdiği tüm sorunları ele alan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanma sürecinin tüm yönlerine hitap ederek, yüz gençleştirilirken daha eksiksiz bir sonuç elde edilebilir. Yaşlanmanın yüz üzerindeki etkileri; yüzde hacmi kaybı, cilt sarkması, kırışıklık, kahverengi lekelerin oluşumu ve görünür kan damarlarının oluşumu dâhil olmak üzere genel cilt bozulmalarıdır.

Bu sorunlar çoğunlukla cerrahi olmayan teknikler kullanılarak çözülebilir. Yüz gençleştirme için en yaygın prosedürler kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar, dermal dolgu ve lazer cilt tedavileridir.

Yüz hacminin kaybı yaşlanmanın ilk belirtilerinden biridir ve yanaklar, göz çevresi, kaşlar ve dudaklar gibi bölgelerde ortaya çıkabilir. Yüz hacminin değiştirilmesi, dermal dolgu maddeleri kullanılarak elde edilebilir. Dermal dolgu maddeleri kullanarak, doğal olarak kaybolan hacmi zamanla geri kazandırmak mümkündür.

Daha fazla miktarda hacim değişimi isteyenler için veya daha kalıcı bir sonuç arayanlar için yağ transferi iyi bir seçenektir. Bu, vücuttaki iç uyluk veya karın gibi bir alanın liposuction ve buradaki herhangi bir kayıp hacminin yerini almak için bu yağın yüze aktarılmasını içerir. Belirli bölgelerden ziyade genel yüz hacmi kaybına sahip olanlar için daha uygundur.

Lazer yenileme, mekanik yenileme, kimyasal peeling ve enjekte edilebilir ürünler, tüm yüzün veya üst dudak ve göz çevresi gibi yüzün belirli bölgelerinde gelişen ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirebilir. Bu tedaviler ayrıca güneş ve yaşlılık lekeleri gibi pigmentasyon bozukluklarını gidermek için de kullanılırken bunun dışında akne izlerinin veya diğer cilt deformitelerinin görünümünü iyileştirmek için kullanılır.

Cilt sorunlarınızı en iyi şekilde onaracak özel tedavi yöntemi, bu işin uzmanı bir hekime danıştıktan sonra belirlenir. Çoğu cilt tedavisinde, mükemmel sonuçlar elde etmek için bir dizi tedavi ve çok yöntemli bir protokolün eş zamanlı olarak uygulanmasını gerekli kılar. En önemlisi, hasta elde edilen sonuçların daha uzun süre kalıcı olması için cildinin ileriye doğru korunmasına kararlı olmuş olması gerekmektedir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri;

IPL Tedavileri – renk kaybını gidermek ve / veya sarkan cildi sıkılaştırmak için kullanılır.

Kimyasal Peelingler – hasarlı dış deri katmanlarını çıkarmak için farklı kombinasyonlarda kullanılan bir yöntemdir.

Fraksiyonel Lazerler – çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için cildin dış katmanını hedef alan ve oldukça başarılı sonuçlar veren bir metottur.

Dermabrazyon – cilt yüzeyi düzensizliklerini yumuşatmak için uygulanan kazıma işlemidir.

Dermal Dolgular – cilt hatlarını iyileştirmek için enjekte edilebilir bileşiklerdir.

Botulinum Toksin Tip A Tedavileri – kırışıklıkları gevşetmek için sinir kasılmasını engeller.

Örümcek Damar Tedavisi – Cilt yüzeyindeki kılcal damarları daraltmak ve ciltteki kırmızı görüntüyü iyileştirir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları sonrası iyileşme süreci nasıldır?

İyileşme süreci uygulanacak işleme bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak normal yaşantıda hiçbir kesintiye yol açmaksızın hafif bir şekilde geçer ve hastanın yüzünde herhangi bir belirti oluşturmaz.

Ameliyatsız cilt gençleştirme kimler için uygundur?

Cilt gençleştirme (yüz gençleştirme) hem erkekler için hem de kadınlar için başarılı sonuçlar verebilen ameliyatsız estetik uygulamalarını içerir. Cildinde leke veya yaşlılık belirtileri olan her yetişkin birey bu işlemler için uygun bir adaydır. Tabii ki yine de işlemler öncesi yapılacak ön muayeneler ve görüşmelerle protokol belirlenmeli ve adayın uygun olup olmadığı anlaşılmalıdır.

Ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisinde iyileşme ne kadar sürer?

Yüz gençleştirme tedavisi cerrahi olmayan bir prosedürdür. Bu yüzden uygulamadan sonra iyileşme süreci günler almaz. Normal günlük rutin aktivitelerinizi hiç ara vermeden devam ettirebilirsiniz.

Ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisi için birkaç seansa ihtiyaç var mıdır?

Cildin yapısına ve uygulanan işleme göre birkaç seans uygulama gerekli olabilir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme fiyatları nasıldır?

Her hasta benzersizdir bu yüzden cildi etkileyen farklı genetik ve çevresel yaşlanma belirtileri de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu sorunların çoğunu tedavi etmenin birden fazla yolu vardır ve bu tedavi yöntemleri, özel durumunuza ve isteklerinize dayanarak uzman hekimler tarafından planlanarak yapılmalıdır.

2020 yılı cilt gençleştirme fiyatlarımız ve diğer işlemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Ahmet Arslan Estetik, yaşlanma ve cilt deformiteleri sürecinin tüm yönlerini tedavi etmek için cerrahi olmayan yöntemlerde uzmanlaşmıştır. Cilt sorunlarında en iyi sonuçları elde etmek için en yeni yöntemleri kullanır.

Bugünden sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz için hemen bizimle iletişime geçin.
Konuşma Başlat
Bize Whatsapp'dan Ulaşın...
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?